вторник, 14 марта 2017 г.

Методична розробка уроку.

ДНЗ «Запорiзький центр професiйно – технічної освiти водного транспорту»
Розглянуто                                                                   „Затверджую”
на засіданні методичної                                              Заст. директора з НВР
комісії кулінарного циклу                                           ___________ Т.В.Кедрова               протокол № ____ від________
Керівник ___________ О.І.Аксьонова





МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА УРОКУ З ПРЕДМЕТА
«КУЛІНАРІЯ»
НА ТЕМУ: «БУТЕРБРОДИ»





Викладач предмета «КУЛІНАРІЯ»
 ДНЗ «Запорізький центр професійно – технічної освіти водного транспорту»
 Гуревіч Наталія Василівна




2017



Професія: «Кухар; кухар судновий; офіціант судновий».
Тема програми: Холодні страви і закуски.
 Тема уроку: Бутерброди.
Мета уроку:
навчальна - сформувати знання в учнів з технології приготування
бутербродів,правил подавання та вимог до якості;
розвиваюча- сприяти розвитку вмінь порівнювати, узагальнювати, виділяти
головне; логічно, емоційно, переконливо викладати думки;
виховна         -  формування стійких якостей особистості робітника
                        професіонала.
Тип уроку–комбінований.
Методи проведення уроку- пояснювально-ілюстративний.
Дидактичне забезпечення:
наочні засоби: опорний конспект, підручники,роздатковий матеріал, відео презентації.
Технічні засоби : ноутбук, електронні носії інформації ,телевізор, проектор.
Роздатковий матеріал: натуральні зразки сировини, картки оцінювання, картки опитування.
Міжпредметні зв'язки:
Обладнання підприємств харчування і камбузів суден; товарознавство харчових продуктів;організація виробництва та обслуговування; санітарія, гігієна та фізіологія харчування; облік, калькуляція та звітність; охорона праці.


ХІД УРОКУ:
І. Організаційний момент.
 Привітання учнів.
 Перевірка відсутніх учнів та наявності чергових,
Організація готовності уваги учнів до уроку.
 ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь, уявлень та чуттєвого досвіду  учнів.
Актуалізація мотиваційних резервів учнів шляхом опитування з вивченого раніше матеріалу, використання презентації, підведення підсумків в оціночному листі.
Опитування домашнього завдання  учнів з використанням  презентації.
Внесіть результат в оціночний лист. (Максимальна оцінка 4бали)
ІІІ.Мотивація навчальної діяльності.
Вступне слово викладача.
Дана тема включає в себе знання про технології приготування бутербродів, правила їх подачі, умови та строки зберігання.
ІV.Оголошення теми, мети,завдань уроку.
     Звернення викладача до учнів.
Після вивчення цієї теми ви отримаєте знання з:
-         технології приготування  бутербродів
-         правильного підбору посуду для подавання
-         оформлення бутербродів
-         робити розрахунки сировини
-         визначення якості готових страв.

V. Вивчення нового матеріалу.
Мінімізація теоретичного матеріалу теми шляхом проведення стислої лекції з елементами бесіди.
Пояснення технології приготування  бутербродів з використанням презентації   «Приготування бутербродів» .
Самостійна робота учнів.
Завдання для учнів:
1.Знайдіть у  мережі Інтернетвизначення наступних бутербродів:
Гамбургер
Чісбургер
Фішбургер
Чікенбургер
Веджибургер,  гарденбургер
Тофубургер


На виконання цього завдання Вам дається 5 хвилин.
Еталон виконання завдання виводиться на екран.(Максимальна оцінка 1бал)Внесіть результат в оціночний лист.
2.Заповніть таблицю з тестовими завданнями.
На виконання цього завдання Вам дається 5 хвилин.
Обміняйтесь  виконаними завданнями для перевірки.
Еталон виконання завдання виводиться на екран.(Максимальна оцінка 4бали)
Внесіть результат в оціночний лист.
VI. Закріплення, систематизація та узагальнення нових знань.
1. Підготуйте із запропонованої сировини зразки бутербродів, поєднуючи  інгредієнти  за смаком та кольором (відкритий складний,закритий).Учні демонструють результати  виконаного завдання.
Внесіть результат в оціночний лист.(Максимальна оцінка 4бали)

VII. Підсумки уроку.
Підведення підсумків уроку коротким оглядом його змісту. Порівняння результатів заняття  з поставленими завданнями, виявлення типових помилок учнів, з`ясування  їх причини та визначення шляхів їх усунення.
Оцінювання робіт учнів за оціночними листами, оголошення оцінок.
VIII. Домашнє завдання:
1. ОпрацюватиВ.С. Доцяк «Технологія приготування їжї з основами товарознавства» Стор..249
2.Оберіть завдання з урахуванням рівня складності
Складіть технологічну схемуприготування канапе з паштетом (1 бали)
Розрахуйте кількість продуктів необхідне для приготування 50 бутербродів з маслом за рецептурою №1 з оселедцевий маслом по рецептурі № (879).
(2 бали)

Зробіть презентацію  приготування бутербродів(3бали)



                                                                  ВИКЛАДАЧ : ГУРЕВІЧ Н.В.














Список літератури
1.     Бутейкіс Н.Г. Організація виробництва підприємств громадського харчування. – М.: Вища школа, 1990.
2.     Боровікова  Л.А. Товарознавство продовольчих товарів. – М.: Економіка, 1988.
3.     Волошенко Т.Д. Устаткування підприємств громадського харчування. К.: ЛДЛ,2005
4.     В.С. Доцяк «Технологія приготування їжї з основами товарознавства» Наш час Київ 2014.
5.     Піденко А.І. Гігієна і санітарія громадського харчування. – М.: Економіка,2004
6.     Сборник рецептур блюд и кулинарныхизделий для предприятийобщественногопитания.- К.: А.С.К., 2005
7.     Старовойт Л.Я. Кулінарія .- К.:Генеза, 1998.
















Комментариев нет:

Отправить комментарий